Jauna draudzība


Š.g. 1. un 2. aprīlī mūsu skolu un Friča Brīvzemnieka pamatskolu vienoja kāds īpašs pasākums, kuram tika dots daudzsološs un tai pašā laikā noslēpumains nosaukums “Kalniem pāri”.

Šī pasākuma mērķi bija vairāki:

  • Iepazīties ar citu Pārdaugavas, konkrētāk, Āgenskalna, rajonu;
  • iepazīstināt citus ar savu tik ierasto, bet mīļo Ziepniekkalnu;
  • Iepazīt Friča Brīvzemnieka pamatskolas skolēnus;
  • “izrādīt” sevi ‘fričiem’;
  • piedalīties un organizēt aizraujošas orientēšanās spēles;
  • labi - super labi !!!- pavadīt laiku.

Un tātad - vispirms 1. aprīlī Āgenskalnā un 2. aprīlī Ziepniekkalnā, skolēnu pašpārvalžu organizētas, tika rīkotas orientēšanās sacensības, kuru laikā gan nezināmais, gan zināmais atklājās jaunā skatījumā, iemirdzējās jaunās krāsās un izpaudās jaunās emocijās.
Neviens pat iedomāties nevar, cik daudz brīniškīga slēpj Āgenskalna un Ziepniekkalna nami, ielas, parki un apstādījumi, cilvēki un pat mājdzīvnieki, kurus varēja sastapt šajos burvīgajos ceļojumos.
Šīs divas dienas ļāva mums sadraudzēties, jo kopīgi paveiktais darbs radīja kopīgu prieku un gandarījuma sajūtu. Tāpēc pēc pasākuma, kurš aizsākās ar sadraudzības spēlēm, turpinājās orientējoties apvidū, notika dziesmu dziedāšana, dejošana un priecāšanās mūsu skolas aktu zālē.
Jā, varbūt mēs neesam izcili operdziedātāji, taču dziesmas mums skanēja no sirds.
     No sirds uz sirdi.
     No cilvēka uz cilvēku.
     No skolas uz skolu.
Un veidoja sadraudzības, prieka un labestības tiltu. Tiltu nākamajām tikšanas reizēm!
Paldies skolotājai K. Aleksejevai, kura mūs atbalstīja uzmundrināja un ļāva darboties, liekot izbaudīt pienākuma un atbildības smago nastu. Projekts tapis sadarbībā ar nodibinājumu  “Palīdzēsim.lv”, finansē - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Bildes no pasākuma var aplūkot šeit (būs drusku vēlāk).

                                              
Skolēnu pašpārvaldes vārdā,
S. Kaktiņa un Ņ. Mackēvičs

 

alt